Kosmetyka

MEDYCYNA ESTETYCZNA

BOTOX

Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej i leczniczej wykorzystywana jest do osłabienia siły nadaktywnych mięśni mimicznych w celu uzyskania np. redukcji zmarszczek. Do tego typu zabiegów stosowana jest botulina typu A i sprawdzana w licznych procedurach, należy do najbezpieczniejszych i niezwykle powszechnych. Na całym świecie kliniki wykorzystują toksynę botulinową do zabiegów od przeszło 20 lat. Działa bowiem czasowo, a do zabiegów wykorzystuje się niewielkie ilości preparatu.

Sam zabieg polega na precyzyjnej iniekcji toksyny botulinowej bardzo cienką igłą w okolice zabiegową. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, wiec nie wymaga znieczulenia. Miejsca iniekcji goja się szybko i nie pozostają ślady ingerencji.

Po zabiegu, w ciągu 4h nie należy pochylać głowy, kłaść się i poddawać wysokim temperaturom oraz zmianom ciśnienia. Można w ciągu 0,5-1 h po zabiegu ćwiczyć mięśnie mimiczne poddane iniekcji.

Przeciwwskazania to zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, nadwrażliwość na składniki preparatu, miejscowe infekcje skóry, ciąża i karmienie piersią oraz niektóre antybiotyki.
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej wymaga zdroworozsądkowego podejścia i ścisłego przestrzegania reguł,o których informuje osoba wykonująca iniekcje.

Cena

zabiegu

zobacz cennik